fbpx
Zamówienia złożone do godz. 16:00
są realizowane tego samego dnia

Helukabel w Polsce

Helukabel w PolsceFirma rozpoczęła swoją działalność jako kilkuosobowy oddział niemieckiego koncernu w 2000 roku. Już w pierwszym roku swej działalności, jako pierwszy dostawca kabli w Polsce, Helukabel wprowadził na rynek dedykowane przewody do falowników.

W kolejnych 5 latach, firma rozwijała sieć biur handlowych w kraju. Jednocześnie spółka zwiększała swój potencjał logistyczny, co doprowadziło do wybudowania nowoczesnego kompeksu magazynowo-logistycznego w centralnej Polsce.

Dzięki inwestycjom w rozwój zaawansowanej kadry technicznej i administracyjnej oraz dzięki wdrożeniu systemu zarządzania ERP, Helukabel stał się firmą gotową dostarczyć towar w ciągu 24h, przy zachowaniu wysokiej jakości obsługi klientów.

Następne lata przyniosły rozwój sieci partnerów handlowych, dzięki czemu produkty Helukabel są dostepne w większości hurtowni elektrotechnicznych w Polsce.

Przez kolejne lata, Helukabel Polska stara się utrzymać jak najwyższy poziom proponowanych produktów i usług, co zaowocowało otrzymaniem kolejnych certyfikatów zarządzania ISO 9001-2005, ISO 9001-2008, ISO 9001-2015. Samo przedsiębiorstwo zostało wyróżnione nagrodami Geparda Biznesu (2008), Diamenty Forbersa (2010), a jako pracodawca został wyróżniony tytułami Rozważna Firma (2008), Przejrzysta Firma (2009).

Obecnie firma zatrudnia około 80 osób, ma charakter otwarty i innowacyjny, angażuje się w lokalną pomoc oraz  działalność charytatywną .

Print Friendly, PDF & Email